Blog

31.3. 2021 - Schodiště v kombinaci nerez a dřevo

Schodiště vás musí bezpečně provést mezi dvěma patry bytu nebo domu. Důležitý stavební prvek musí mít dostatečnou pevnost, odolnost vůči mechanickému zatížení, musí splnit nároky na pohodlnou chůzi, ale navíc musí i zapadnout do stylu bydlení. Nerez v kombinaci se dřevem nabízí nadčasovou kombinaci, nechte se inspirovat.

Celý článek naleznete zde: Schodiště v kombinaci nerez a dřevo17.2. 2021 - Zakázková výroba nábytku

Hledáte nábytek, který dokonale vyhoví vašemu životnímu stylu, ale také velikosti bytu i představám o designu?

Celý článek naleznete zde: Zakázková výroba nábytku20.01. 2021 - Schodiště v kombinaci nerez a sklo

Schodiště spojuje několik důležitých funkcí. Musí zajistit bezpečný přechod mezi dvěma úrovněmi, zároveň tvoří výrazný estetický prvek. Konstrukce schodiště i výběr materiálů zásadně ovlivní celkový vzhled interiéru, promítne se také do nároků na údržbu.

Celý článek naleznete zde: Schodiště v kombinaci nerez a sklo5.10. 2020 - Ke schodišti patří zábradlí

Schodiště je dominantní stavebním prvkem, který jednoduše slouží k přechodu do vyššího nebo níže uloženého patra. Při návrhu řešení schodiště je třeba vyhodnotit řadu aspektů. Jeho sklon, výška i šířka stupňů, ale i zabezpečení rozhodnou o pohodlné pochůzce, a zároveň zasadí schodiště do interiéru tak, aby působilo přirozeně a elegantně.

Celý článek naleznete zde: Ke schodišti patří zábradlí14.9.2020 - Zakázková zámečnická výroba

Každý interiér je jiný. Každý spojuje jiné stavební prvky, nabízí členitý nebo naopak rozsáhlý prostor, přesahuje přes poschodí nebo naopak efektně zužitkuje otevřenou plochu. Jedno je však všem bytům i domům společné, interiér by po zabydlení měl dokonale odrazit životní styl i vkus svých obyvatel.

Celý článek naleznete zde: Zakázková zámečnická výroba5.4. 2020 - Zábradlí z nerezu v originálním provedení

Výškový rozdíl mezi patry nebo i nerovnost v terénu jednoduše stavebně řeší schodiště. Stupně i zábradlí slouží přitom nejen k bezpečnému pohybu, ale mají také důležitou estetickou roli. Návrh může pracovat s nejrůznějšími materiály a přizpůsobit se dokonale okolí. Mezi nejoblíbenější patří nerezová ocel.

Celý článek naleznete zde: Zábradlí z nerezu v originálním provedení18.2. 2020 - Kvalitní schodiště

Schodiště zcela logicky plní funkci stavebního prvku pro bezpečný přechod do dalších úrovní domu. Musí splňovat přísné nároky na spolehlivý provoz, doprovázet by jej mělo vhodně řešené zábradlí, které pomáhá pohodlné pochůzce a také brání pádu. Schodiště zabírá výraznou plochu.

Celý článek naleznete zde: Kvalitní schodiště14.10. 2019 - Originální schodiště a zábradlí podtrhnou styl interiéru

Výškový rozdíl mezi patry nebo i nerovnost v terénu jednoduše stavebně řeší schodiště. Stupně i zábradlí slouží přitom nejen k bezpečnému pohybu, ale mají také důležitou estetickou roli. Návrh může pracovat s nejrůznějšími materiály a přizpůsobit se dokonale okolí. Mezi nejoblíbenější patří nerezová ocel.

Celý článek naleznete zde: Originální schodiště a zábradlí podtrhnou styl interiéru.3.9. 2019 - Jak pečovat o nerezové zábradlí

Zábradlí je důležitým stavebním prvkem, pomáhá jako opora při překonávání různých úrovní mezi podlažími, zvyšuje bezpečnost provozu a samozřejmě hraje také důležitou estetickou roli. Nerez je oblíbeným materiálem, který dokonale splní požadavky svou mimořádnou pevností i odolností. Navíc vyhovuje i minimálními nároky na údržbu.

Celý článek naleznete zde: Jak pečovat o nerezové zábradlí.17.4. 2019 - Jak vybírat schodiště

Schodiště je důležitým stavebním prvkem. Konstrukce zabírá výraznou plochu, která musí zajistit nejen bezpečnou chůzi do vyšších pater, ale musí také vyhovět svým vzhledem. Při výběru schodiště doporučujeme pečlivě zvážit několik možností a dbát na výběr kvalitní firmy, která realizaci převezme.

Bezpečný pohyb

Schodiště musí splňovat poměrně přísné nároky na bezpečnou pochůzku. Musíte dobře vyhodnotit a vybrat materiály, které mají protiskluzovou úpravu a ani při pozdějším mechanickém opotřebení nesníží komfort používání.

Současně se schodištěm vždy plánujte i odpovídající zábradlí a zábrany. Vymezte si čas a představte si víc variant. Výplň zábradlí může řešit tenké lanko, různě zdobené sloupky, ale i pevná plocha. Nemusíte se bát stínění, odolné sklo zastoupí perfektně požadovanou ochranu a zároveň otevře pohled na schodiště.

S bezpečným pohybem navíc nesouvisí pouze řešení zábradlí, ale také uzpůsobená šířka a výška jednotlivých stupňů. Pohodlnou chůzi garantuje přesně daný poměr rozměrů. Pokud potřebujete usadit schodiště do omezeného malého prostoru, vždy si nechte poradit od odborné firmy. Důležité je také zachovat dostatečný prostor na šířku schodiště i pro případný průchod dvou osob současně. Možná ušetříte místo, ale denně budete doplácet sníženým pohodlím při chůzi nahoru i dolů.

Jednoduchá údržba

Výběr materiálů musí také zhodnotit náročnost údržby. Klasické dřevo působí v interiéru příjemně, bohužel časem je třeba dřevo impregnovat pro vyšší odolnost vůči vodě a vlhkosti, nese stopy mechanického opotřebení. Pro venkovní schodiště klade vysoké nároky na pravidelnou údržbu i opravy. Rychle stárne a tvarově i barevně se mění. Ideální se zde ukazuje nerezová ocel. I v jemném zpracování vykazuje dostatečnou pevnost, nabízí různé tvarové uzpůsobení a díky maximální odolnosti ji není třeba nijak ošetřovat.

Krásný vzhled

Schodiště a zábradlí ovlivní celkový vzhled okolí. Mělo by stylisticky ladit. Kombinací nerezu vytvoříte s jistotou elegantní základ, který můžete upravit výběrem výplní. Ocelová lanka, dřevo, čiré sklo nebo zdobení pískováním můžou vytvořit efektní plochu, která dokonale vyhoví vzhledu interiéru i venkovního prostředí.


 • Partneři:


 • Schody Pfeffer

 • - zakázková výroba dřevěných schodišť a zábradlí
 • www.schody-pfeffer.cz

 • Sklo Endl

 • - kompletní sklenářské práce se širokým sortimentem plochého skla
 • www.skloendl.cz
 • Adresa:


 • U kapličky 185
 • Stará Pohůrka
 • Srubec
 • 37006 České Budějovice

 • Kontakt:


 • 603 288 795
 • 602 575 544
 • 387 200 489
 • hajny.zdenek@volny.cz

2021 © zamecnictvi-hajny.cz | Zámečnictví České Budějovice, zábradlí na schodiště, interiérové schodiště